Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

"Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii"- projekt edukacyjny

„TECHNIKOLUDEK CZYLI PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE TECHNOLOGII”.

We wrześniu 2020 roku grupa MISIE z Publicznego Przedszkola w Czchowie zgłosiła swój udział w projekcie. Realizowała go wychowawczyni grupy mgr Grażyna Pasek. MISIE w ciągu roku zrealizowały 12 zadań związanych z nowoczesną technologią.

Realizacja projektu:

Wrzesień 2020 roku:
➢ Tabletowe dziecko
- stworzyliśmy kącik informacji dla rodziców na następujący temat „Wpływ technologii na zdrowie dziecka”.
Stworzyliśmy w przedszkolnej sali kącik technologiczny.

Październik 2020 roku:
➢ Gra związana z kodowaniem na dywanie
- stworzyliśmy grę „Grzybobranie”.
Zajęcia z wykorzystaniem aplikacji Quiver - zrealizowaliśmy zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem aplikacji - ożywiliśmy kolorowanki 3D używając aplikacji Quiver.

Listopad 2020 roku:
➢ Dzień Wynalazcy
-przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy zajęcia edukacyjne dotyczące największych wynalazków technicznych XXI wieku.

Grudzień 2020 roku:
➢ Christmass time
- grupa przygotowała świąteczną piosenkę z wykorzystaniem elementów technologii cyfrowej (nagranie zostało umieszczone na stronie internetowej przedszkola).

Styczeń 2021roku:
➢ Mały kreator
- stworzyliśmy pracę plastyczno- techniczną – aparat fotograficzny

Luty 2021 roku:
➢Konkurs plastyczno- techniczny na przebranie „Nowoczesne technologie”
– dzieci przygotowały stroje wraz z rodzicami i przesłały zdjęcia do przedszkola.

Marzec 2021 roku:
➢ Literkowy laptop
– wykonaliśmy własne kartonowe laptopy z literkami i znakami. Omówiliśmy zasadę działania laptopa oraz utrwaliliśmy poznane litery.

Kwiecień 2021 roku:
➢ Historyjka obrazkowa „Dobre rady na złe odpady, czyli ekologiczny Czerwony Kapturek”
– dzieci ułożyły historyjkę obrazkową i nakleiły ją na wzór kliszy filmowej.

Maj 2021 roku:
➢ Mały fotograf
- dzieci wspólnie z rodzicami fotografowały wiosenną przyrodę, zrobiliśmy wystawę tych prac na stronie przedszkolnej.

Czerwiec 2021 roku- zadanie wykonane w maju 2021
➢ Bajkowy świat technologii
- rozwiązaliśmy zagadki o „Nowoczesnych technologiach” oraz ułożyliśmy postać TECHNIKOLUDKA na macie do kodowania na podsumowanie projektu.
Poniżej zdjęcia z realizacji ostatniego zadania.
Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za czynny udział w realizacji tego projektu.
Komunikat 2021-06-15, 08:51 | autor: Grażyna Pasek