Grupa I"Skrzaty"

RADY NA PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania,
Nie okazuj dziecku własnych rozterek zostawiając je w przedszkolu, (przekazujesz im wtedy swoje lęki),
Przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania,
Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubrania, uprzedź dziecko, że gdy pobrudzi lub zmoczy ubranie, może przebrać się w czyste. Jeśli dziecko zabrudzi ubranie nie miej do niego pretensji i staraj się nie krytykować dziecka,
W rozmowach o przedszkolu staraj się podkreślać jego dobre strony, ale nie odbieraj dziecku prawa do własnej oceny życia przedszkolnego.
Dobrze jest pozwolić dziecku się wyżalić, wysłuchać jego relacji, podtrzymać je na duchu.
Warto też rozpoznać trudne sytuacje i podkreślać, że podczas nieobecności mamy/taty dziecko powinno szukać pomocy u swoich pań.

Wszystkim Rodzicom naszych nowych przedszkolaków życzymy spokojnych pierwszych dni, pamiętajcie Państwo, że od Waszej postawy zależna jest również szybka adaptacja dzieci do warunków przedszkolnych.
To dla dzieci duża zmiana, nowy etap życia, dlatego wspierajmy dzieci aby uzyskać sukces. Powodzenia!

NIEZBĘDNIK MALUCHA!!!
Dla rodziców dzieci z grupy I - (dzieci nowoprzyjęte do przedszkola)

poduszka (podpisana) – na wieszak w szatni,
pantofle na rzepy,
zapasowa bielizna na zmianę: koszulka, getry, skarpetki itp. (na półkę w szatni),
chusteczki higieniczne do nosa - wyciągane,

Wyprawkę zostawiają Państwo w przedszkolu - każde dziecko ma w szatni swoją półkę oznaczoną znaczkiem i podpisaną, tam zostawia swoją odzież wierzchnią i ubranka zapasowe. Chusteczki, poduszkę zostaną przeniesione do sali przez panie z grupy.
W związku z reżimem sanitarnym obowiązującym w naszym przedszkolu z powodu COVID-19 i wytycznymi przeciwepidemicznymi wydanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego, dzieci nie mogą wnosić do przedszkola żadnych niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Nie przynoszą również wody i innych napojów - wszystkie dzieci mają dostęp do wody w swoich salach.